fbpx

таг: најдобар

Адеми прогласен за најдобар играч во победата на Динамо над Челси

0
Капитенот на Динамо Загреб, Аријан Адеми е прогласен за најдобар играч на теренот во победата во првиот...

Валон Етеми го води Истанбулспор кон турската елита

0
Македонскиот фудбалски репрезентативец Валон Етеми беше најдобар фудбалер на својот Истанбулспор во триумфот на гостувањето кај Ерзурум...

Рецепт: Мини пици од стар леб

0
Најдобар начин да го искористите стариот леб. Состојки: (за 3 лица) 9 парчиња стар леб 2 јајца ...

Роналдо: Суперлигата ќе се случи

0
Поранешниот најдобар фудбалер на светот, Бразилецот Роналдо го сподели своето мислење за создавањето на европската Суперлига. – Тоа ќе се случи порано...

ФИФА го прогласи Левандовски за фудбалер на 2021 година

0
Роберт Левандовски е прогласен за најдобар фудбалер на 2021 година во изборот на ФИФА. – Горд сум и среќен. Сакам да им...

Џошуа Кимих најдобар фудбалер на Германија за 2021 година

0
Играчот од средниот ред на Баерн Минхен, Џошуа Кимих е најдобар фудбалер во репрезентацијата на Германија за 2021 година во изборот на навивачите....

Трет месец по ред: Сане прогласен за најдобар играч на Баерн

0
Крилниот напаѓач на Баерн, Лерој Сане беше прогласен за најдобар играч на клубот во ноември. Дваесет и петгодишниот фудбалер на Баварците доби 44%...

Донарума избран за најдобар голман на светот

0
Џанлуиџи Донарума е избран за најдобар голман на светот за 2021 година, откако угледниот „Франс Фудбал“ му го додели „Трофеј Јашин“ кој го...

Флик, Гвардиола, Манчини и Тухел претенденти за наградата тренер на годината...

0
Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) ги именуваше кандидатите за најдобар тренер во 2021 година. На листата се: Антонио Конте (Интер/Тотенхем), Ханс Дитер Флик...

Левандовски втор пат по ред прогласен за играч на годината според...

0
Напаѓачот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски е прогласен за најдобар играч за 2021 година од страна на престижниот италијански спортски весник „Tuttosport“. ...