fbpx

таг: најдоа

Фудбалерите со чартер-лет вечерва се враќаат во Скопје

0
Разочарување и неверување беа дел од зборовите кои се најдоа во изјавите од италијанската фудбалска репрезентација по...

Екберг од пенал ја донесе Шведска до Европската титула

0
Шпанија и Шведска на дело покажаа зошто се најдоа во битката за златен медал на ракометното ЕП, кој пак им припадна  на шведските...