fbpx

таг: најголемите

3 НАВИКИ КОИ ГИ ИМАЛ НИКОЛА ТЕСЛА ЗА ПОДОБРА РАБОТА НА...

0
Еден од најголемите генијалци следел навики за кои верувал дека го изоструваат неговото размислување. Никола Тесла е еден од најголемите научници на...

Од точка до бебе: Еве како се развива животот во мајчиниот...

0
Бебињата се дефинитивно најголемите чуда на овој свет. Нивниот развој во мајчината утроба е навистина неверојатен. Од моментот на зачнување до породување во...

Саудиски принц ја одбил понудата на Маск да купи Твитер

0
Еден од најголемите инвеститори на Твитер, саудискиот принц Алвалид бин Талал, го отфрли предлогот на милијардерот Илон Маск да ја преземе целосната контрола...

Шангај од денеска во карантин, масовно тестирање за Ковид-19

0
Шангај, еден од најголемите кинески градови, со околу 26 милиони жители, од денеска ќе биде...

НОВИ ДРЕСОВИ ЗА НОВИ ШАМПИОНИ – Женските клубови добиваат опрема од...

0
И девојките сонуваат еден ден да заиграат на најголемите фудбалски стадиони. И тие многу добро знаат да дриблаат, да изведуваат слободни удари, да...

Следната среда е голем празник: На Водици се отвора небото, а...

0
Богојавление Водици е еден од најголемите и најтешки христијански празници. Според Библијата, на овој ден, се отворило небото и се слушнал божјиот глас....

Најголемите хрватски ракометни имиња имаат Ковид пред настап на ЕП

0
Хрватскиот ракометен сојуз денеска потврди дека најголемите ѕвезди во националниот тим, Лука Циндриќ и Домагој Дувњак имале позитивен тест на ковид-19. На...

Интернационалната технолошка компанија „Инфинум“ ја презема македонската компанија за развој на...

0
„Инфинум“ една од најголемите хрватски компании, со интернационално искуство за развој на дигитални производи, која работи на глобалниот пазар ја презема македонската компанија...

Легендарниот Андон Дончевски денеска го слави 86-тиот роденден

0
Едно од најголемите фудбалски имиња во историјата на македонскиот фудбал Андон Дончевски денеска го прославува својот 86. роденден. Дончевски е првиот селектор...

Антовски: Најголемите енергетски општествени компании потонати во долгови

0
Најголемите енергетски општествени компании, ЕЛЕМ и МЕПСО, поради недомаќинско работење се потонати во долгови, вели во интервјуто...