fbpx

таг: најважниот

Ова никогаш не смее да ви биде утрински оброк!

0
Појадокот е најважниот оброк и токму затоа треба добро да внимавате што јадете наутро. Меѓу честите намирници што може да се најдат на...

Ибрахимовиќ и Ребиќ нема да играат против Интер

0
Миланските фудбалски тимови Милан и Интер го играат можеби најважниот натпревар оваа сезона, затоа што се на врвот во Серија А. Со...

Бананата е најлош избор за појадок, тврдат нутриционистите – ова е...

0
Познато е дека појадокот е најважниот оброк, со него го започнуваме денот и поради тоа важно е да не го прескокнувате. Покрај...

Оваа храна го зголемува ризикот од срцев удар: Експертите ве советуваат...

0
Срцето е најважниот орган што работи дури и кога спиеме, па затоа е важно да се грижиме за него. Неправилната диета се наведува...

Вечерва на ЕУРО 2020 финале пред финале!

0
Иако за македонските фанови најважниот ден на ЕП 2020 беше 13-ти јуни против Австрија, поради дебито на Македонија, за неутралните фанови на фудбалот...

Здрав појадок за лесен почеток на денот

0
Појадокот е најважниот оброк во денот кој дава енергија и спречува појава на здравствени проблеми. Затоа важно е да испланирате редовен, здрав...