fbpx

таг: најавуваат

Шест работи што треба да ги знаете за погребот на кралицата...

0
Медиумите веќе го најавуваат како „погреб на векот“ поради бројот на светски лидери кои ќе присуствуваат, но и поради важноста што Елизабета Втора...

ДВЕ НАЈГОЛЕМИ ГРЕШКИ ГИ ПРАВИМЕ КОГА Е ТОПЛО: Еве зошто не...

0
Метеоролозите најавуваат дека високите температури допрва доаѓаат, а има бројни совети како да ги издржите „пеколните“ 38 степени. На оние кои не мораат...