fbpx

таг: најавената

Лавров се сомнева – во Донбас има платеници од Албанија, Косово...

0
И покрај најавената деескалација на теренот, гранатирањето на градинка во регионот на Донбас стана повод за нови меѓусебни обвинувања на Москва...

Безбедносна проценка ја откажа посетата на хрватскиот претседател на БиХ

0
За денеска најавената посета на хрватскиот претседател Зоран Милановиќ на Босна и Херцеговина и присуството...