таг: Наша

Светски ден на метеорологијата: Климатските промени се реална закана за целата...

0
Климатските промени се реална и непобитна закана за целата наша цивилизација. Ефектите се веќе видливи и ќе бидат катастрофални доколку не се делува...

Липавски: 25 години – Чешка во НАТО, за жал, денес во...

0
„Наша заедничка цел е, со текот на времето, да го направиме за истокот на Европа она што НАТО веќе помогна да...

Столтенберг: Украинската храброст го инспирира НАТО да продолжи со поддршката за...

0
Украинската борба е и наша борба и затоа НАТО ќе стои зад Украина онолку долго колку што ќе биде потребно, изјави...

ОПАСНА КАКО ВОЛК: Каква навистина била Хурем, првата жена која се...

0
Од наша перспектива, би рекле дека Хурем била жена со цел. Таа знаела што сака и направила се што е во нејзина моќ...

Ако го правите ова додека варите турско кафе, време е да...

0
Се случува целата наша вода да зоврие кога сме поспани, додека нестрпливо ја чекаме таа прва голтка од спасоносната напивка за будење. Често...

Може да не чини здравје: Кога вариме турско кафе, најчесто ја...

0
Се случува целата наша вода да зоврие кога сме поспани, додека нестрпливо ја чекаме таа прва голтка од спасоносната напивка за будење. Често...

Реакција по повод аутирањето на Васил Гарванлиев: Зошто му судите, хомосексуалците...

0
Наша сонародничка која живее и работи во Мелбурн, Австралија како градежен инженер објави реакција по повод аутирањето на македонскиот претставник на Евровизија...