таг: научна

Колку долго вакцините штитат од зараза? Швеѓаните испитаа, ова се резултатите

0
Едно од најпрестижните научни списанија во светот – The Lancet – објави научна студија, којашто во форма на „пре-принт“ (т.е....

Две дози од вакцините на Фајзер и Астра Зенека се ефикасни...

0
Најновата научна студија за анти-ковид 19 вакцините направена во Велика Британија докажува висока ефикасност на вакцините на Бионтек/Фајзер и на АстраЗенека против Делта...