fbpx

таг: натпреварување

Червар: На никого нема да му биде лесно со Македонија

0
Овој месец стандардно е резервиран за големо ракометно натпреварување, па така годинава го имаме Европското првенство во Унгарија и Словачка од кое дел...

Ждрепката за осминафиналето од ЛШ закажана за 13 декември

0
Ждрепката за осминафиналето од најсилното европско клупско натпреварување, Лигата на шампионите, ќе се одржи на 13 декември во 12 часот. Екипите, традиционално,...

ФМП Академија убедливо поразена од Галил

0
Македонскиот кошаркарски претставник во балканското натпреварување Академија ФМП беше одново совладан од израелскиот Галил, овој пат со 107-65, за втор пораз оваа сезона...

Кошаркарската Евролига пред распад?

0
Кошаркарското клубско натпреварување во Европа „виси во воздух“. Вака изгледа текстот напишан од шпанскиот „Мундо Депортиво“, повикувајќи се на свои извори по двата...

Наскоро Америка со има своја верзија на Евровизија

0
Најголемото меѓународно музичко натпреварување „Евровизија“ ќе добие и американска верзија, а ќе почне да се емитува на следната година на „Ен-Би-Си“. ...

Лига на шампиони без четири великани?

0
Суперлигата, натпреварување кое требаше да има предност од Лигата на шампионите, очигледно сè уште не е „мртво“,...

Истрагата траела до раните утрински часови: Ѕвездата на „Гранд“ Момир Луковац...

0
Овогодишниот учесник во музичкото натпреварување „Ѕвездите на Гранд“ 24-годишниот Момир Луковац, наводно извршил самоубиство, а истрагата како што велат медиумите траела до раните утрински...

Прогноза на „Хандбал Планет“: Кое место ќе го освои Македонија на...

0
Традиционално пред секое големо натпреварување, „Хандбал Планет“ ги објавува своите прогнози, околу тоа кои репрезентации се најголеми фаворити за трофејот. ...