fbpx

таг: Натпреварот

Лазаров пред реваншот со Чешка: Победата во недела со Чешка е...

0
По натпреварот Лазаров изјави дека можевме и многу повеќе, имајќи предвид дека Македонија водеше и со седум разлика (17-10), но на крај мора...

Многу играчи заразени со Ковид-19, одложен натпревар од Бундеслигата

0
Натпреварот меѓу Аугсбург и Мајнц, од 26. коло во Бундес лигата, кој требаше да се одигра в...

ВИДЕО / Четири гола и еден автогол во Португалија

0
Четири гола беа постигнати на натпреварот одигран во Португалија, помеѓу Бенфика и Ајакс, каде по 90 минути...

Се истражува инцидентот на ,,Комитите,, во Охрид

0
Натпреварот меѓу Охрид и Вардар заврши без погодоци, но имаше и еден голем инцидент на трибините на...

Чави: Дембеле ќе ни помогне до крајот на сезоната

0
Тренерот на Барселона, Чави Ернандез на прес-конференција пред натпреварот против Атлетико Мадрид, зборуваше и затоа дали Усмане...

ВИДЕО/Тежок инцидент во Англија, навивач удри противнички фудбалер

0
Тежок инцидент се случи во натпреварот помеѓу Нотингем Форест и Лестер, кога еден навивач влезе на теренот...

Дурент надвор од „ALL STAR 2022“, се знае кој ќе го...

0
Кевин Дурент нема да учествува на натпреварот „Ол Стар 2022“. Кошаркарот на Бруклин Нетс беше кошаркарот со...

Радовиш и Металург нема да го играат својот дуел

0
Натпреварот од 18. коло од Супер машката лига кој беше предвиден да се игра меѓу Радовиш и Металург нема да се игра во...

Познати се учесниците во натпреварот во забивање на олстар-викендот во НБА...

0
Познати се учесниците во натпреварот во забивање на олстар-викендот во Кливленд. Листата ја објави најпознатиот НБА-инсајдер, новинарот на „Атлетик“, Шемс Чаранија. Како...

Кобајаши победи на скокалницата во Вилинген

0
Јапонскиот ски-скокач Рјоју Кобајаши победи на натпреварот во Вилинген. Победникот во Вилинген беше решен по само една серија затоа што втората не се...