таг: насто

Смртните случаи на новинари лани се зголемија за 50 насто

0
Убиствата на новинари ширум светот скокнаа за 50 насто во 2022 година во споредба со...

Данците убедливо гласаа за учество во одбранбената политика на ЕУ

0
Убедливо мнозинство Данци, речиси 67 насто гласаа на вчерашниот референдум за приклучување кон одбранбената политика...