fbpx

таг: насоката

ФОТО+ВИДЕО | Необичен феномен на швајцарските Алпи, погледнете ги фасцинантните фотографии!

0
Како резултат на насоката на ветрот и нискиот воздушен притисок, голема количина од сахарската прашина преку Средоземното Море стигна во Европа....