fbpx

таг: наречен

За да стигнете до овој уникатен висечки хотел, мора да се...

0
Хотелот, наречен Natura Vide Skylogde, се состои од необични соби како капсули во карпите, сместени во регионот Куско во Перу. Сместувањето...

УЕФА во „војна“ со пицерија за правото на името на натпреварувањето

0
Ресторан во Германија наречен „Pizza Wolke“, никогаш не би помислил дека во одреден момент ќе биде дел...

СЗО: „Стелт омикрон“ откриен во 57 земји

0
Подвидот на сојот омикрон, наречен БА.2 или како што некои научници го нарекуваат „стелт омикрон“, е откриен во 57 земји, соопшти денеска Светската...

СЗО: „Стелт омикрон“ откриен во 57 земји

0
Подвидот на сојот омикрон, наречен БА.2 или како што некои научници го нарекуваат „стелт омикрон“, е откриен во 57 земји, соопшти денеска Светската...

Кина очекува успешни зимски Игри и покрај стравот од Омикрон

0
Кина денеска призна дека новиот сој на коронавирус наречен омикрон е синоним за дополнителни проблеми при организацијата на зимската Олимпијада, која ќе се...

ОМИКРОН: Што е засега познато за новата варијанта на коронавирусот?

0
Новиот сој на коронавирус, наречен омикрон, првпат беше идентификуван од јужноафрикански научници, но не е сигурно дека првпат се појавил во Јужна Африка....