таг: наредните

ФК Шкендија со казна од 2 до 10 натпревари суспензија на...

0
Екипата на Шкендија во наредните денови ќе се соочи со жестока казна од Фудбалската федерација на Македонија,...

Во канадски Квебек ќе се воведе посебен данок за невакцинираните

0
Во канадската провинција Квебек во наредните недели ќе се воведе посебен данок наречен „здравствен придонес“,...

Рубин Стефанов продолжува во Канту

0
Рубин Стефанов и официјално во наредните две години ќе го носи дресот на Канту. Во италијанскиот тим македонскиот топ-проспект ќе настапува за екипите...

Се очекува поскапување на храната

0
Во наредните три месеци се очекува раст на цените на основните прехранбени производи од 40...

Британската војска почнува со испорака на гориво за неколку дена

0
Британските војници ќе започнат со испорака на гориво во наредните денови во обид да ги ублажат проблемите со снабдувањето со гориво, изјави британскиот...

Лионел Меси се согласи на огромно намалување на платата

0
Лионел Меси во наредните денови ќе потпише нов петгодишен договор со Барселона. Аргентинската sвезда е без договор од 30 јуни, а...

Мрме ќе ја води Македонија на Европското првенство

0
Во наредните денови ФФМ и Игор Ангеловски и официјално ќе постигнат договор тој да остане селектор на Македонија заклучно со настапот на Европското...

Државата од странските инвеститори во ТИРЗ лани спечалила 10 милиони евра,...

0
Во наредните два месеца се очекува да се потпишат два до три нови договори со странски инвеститори и да се...