таг: наредните

Во наредните денови ќе се одржи првиот инаугуративен мировен самит во...

0
Во наредните денови Украина заедно со Швајцарија ќе го искординира датумот на првиот инаугуративен самит за мир, како што рече претседателот на Украина...

Бајден најави учество на САД во испраќањето хуманитарна помош во Газа...

0
Американскиот претседател Џо Бајден денеска изјави дека САД „во наредните денови“ ќе им се придружат на земјите-партнери кои доставуваат хуманитарна помош во Газа...

Давос: Климатските промени во наредните децении се закануваат со смрт на...

0
Последиците од климатските промени во наредните децении веќе се смртна закана за неколку милиони луѓе и ќе предизвикаат сериозни болести и високи трошоци...

„Мета“ ја укинува можноста за допишување со пријателите од Фејсбук на...

0
„Мета“ во наредните денови ќе ја укине функцијата која досега им овозможуваше на корисниците да се допишуваат со своите пријатели од социјалната мрежа...

Фон дер Лајен: Ќе ги користиме замрзнатите руски средства за обнова...

0
Во наредните недели Европската Унија планира да претстави предлог со кој замрзнатите руски...

Шведска го презема претседавањето со ЕУ

0
Шведска од денеска го презема европретседавањето. Во наредните шест месеци Стокхолм ќе претседава со Советот...

Курти е оптимист за признавањето на независноста на Косово

0
Косовскиот премиер Албин Курти е оптимист дека во наредните месеци ќе се постигне правно обврзувачки договор со Србија. Курти рече дека...

Челзи тргнува по ѕвездата на Баерн Минхен

0
Челзи во наредните денови ќе испрати понуда до Баерн Минхен за крилниот напаѓач Серж Гнабри, пренесуваат медиумите...

На Шкендија ѝ се закануваат големи казни поради инцидентите во Тетово

0
Шкендија во наредните денови ќе се соочи со тешка казна од Фудбалската федерација на Македонија, по инцидентите...

ФК Шкендија со казна од 2 до 10 натпревари суспензија на...

0
Екипата на Шкендија во наредните денови ќе се соочи со жестока казна од Фудбалската федерација на Македонија,...