fbpx

таг: наредната

2022 мора да биде крај на пандемијата, смета генералниот директор на...

0
„Наредната година мора да биде крајот на глобалната пандемија на Ковид-19“, изјави генералниот директор на СЗО, Тедрос Гебрејесус на последната овогодишна конференција за...

АС: Мбапе им ветил на Реал дека ќе се пресели во...

0
Реал Мадрид наредната сезона, 2022/23 ја планира со Килијан Мбапе во тимот. Причина за ваквиот оптимизам, како што пишува „АС“ е ветувањето што...

3 знаци на Зодијакот на кои ѕвездите ќе им бидат наклонети...

0
Крајот на годината е близу, наредната не очекуваат нови астролошки предизвици, а експертите за небесни услови тврдат дека последниот месец од годината ќе...

Реал Мадрид си договори фантастично засилување, Алаба четири години на „Сантијаго...

0
Австрискиот репрезентативец од наредната сезона ќе го носи „кралскиот“ дрес. Давид Алаба ќе биде првото големо засилување за Реал Мадрид...

Хоџа: Со 150 милиони евра ќе го поддржиме и ќе го...

0
И во наредната година ќе продолжи поддршката од 20 илјади евра на млади земјоделци, а поддршката за жени земјоделки...