таг: наредба

Полицијата врши претрес во хрватското министерство за култура

0
По наредба на европското јавно обвинителство (ЕППО), полицијата упадна во Министерството...

Се расчистуваат вакциналните картони на бебињата и се повикуваат оние кои...

0
Од вчера е дадена наредба да се расчистат сите вакцинални картони на бебињата, за да можат да се повикаат оние кои досега не...

Бајден потпиша наредба за проширување на антируските санкции

0
Американскиот претседател Џо Бајден денеска потпиша извршна наредба со која се отвора патот  Вашингтон да воведе санкции за финансиски институции што и помагаат...

(ВИДЕО) Поплави во Австралија: Три држави издадоа наредби за евакуација

0
Заедниците во три австралиски држави добија наредба да се евакуираат по обилните дождови кои предизвикаа големи поплави. Во тие делови...

Велика Британија одобри екстрадиција на Џулијан Асанж во САД

0
Британскиот секретар за внатрешни работи Прити Пател потпиша наредба за основачот на Викиликс, Џулијан Асанж,...

Австралија воведе блокада во уште еден град поради ширењето на делта...

0
Над 10 милиони Австралијци добија наредба да останат дома поради ширењето на коронавирусот, а Бризбејн стана четвртиот...