таг: направено

ФОТО: Божиќен хит во Исланд, пиво од грашок и зелка

0
Божиќно пиво направено од грашок и маринирана црвена зелка на Исланд во предбожиќниот период тана хит меѓу купувачите, а од полиците во маркетите...

Пиво направено во вселената веднаш распродадено и тоа по „вселенска“ цена

0
Пиво направено од хмељ, кое помина три дена во вселената како дел од историската мисија на „Space X“ на цивилен екипаж кој летал...

„Храбро срце“ бара самите да одлучуваме да донираме органи додека сме...

0
Во последната година е направено повеќе за органодарителството, отколку во претходната деценија е оценката на Боре Минов, член на здружението за механичка поддршка...

Данско истражување: Тие што прележале Ковид-19 не може да се заразат...

0
Истражување направено во Данска покажало дека луѓето кои прележале корона вирус не може да се инфицираат најмалку осум месеци. Анализата е направена...