fbpx

таг: направена

Ги нема веќе Меси и КР7: Нови фудбалски надежи се највредните...

0
Направена е анализа околу тоа кои се десетте највредни фудбалери во моментов во светот. Сигурно дека годините на играчите се клучен фактор...

Предупредување на епидемиолозите: Омикрон нема да го избегнат ни прележаните

0
Последна здравствена анализа направена на терен од Африканскиот национален институт за заразни болести укажува дека од Омикрон сојот на корона вирусот ќе бидат...

Меси и Роналдо се минато: Фудбалот добива нов крал на анкетите

0
Голема неправда му беше направена минатата сезона на Роберт Левандовски што не ја доби „Златната топка“, каде реално беше прв фаворит. Манифестацијата...

Кобна грешка, лекарите по операцијата сфатиле дека на пациент му отсекле...

0
На клиниката во Фриштат, во провинцијата Горна Австрија, направена e страшна грешка од страна на медицински тим, кој му ампутирал погрешна нога на...