fbpx

таг: направа

Како функционира полиграфот и дали може да се измами?

0
Полиграф или детектор на лаги е направа која ја користи психичката тензија создадена од поставени прашања и нејзиното дејствување врз работата на вегетативниот нервен систем и...

Руски тинејџер детенорал експлозив во училиште, 11 повредени

0
Осумнаесетгодишен матурант детонирал експлозивна направа во православно средно училиште во близина на Москва, при што...

ФОТО: Фрлена бомба во кафуле во Белград

0
Експлозивната направа е фрлена утрово околу 5 часот во едно кафуле во Белград во областа Дорчол, пренесуваат српските медиуми. Ова е втор...