таг: напиша

САД: Курти да го одложи спроведувањето на одлуката за табличките

0
Советникот во американскиот Стејт департмент Дерек Шоле напиша дека разговарал со косовскиот премиер Албин Курти...

Илон Маск ја презеде контролата врз Твитер

0
Илон Маск на Твитер напиша „Птицата е ослободена“, откако ја презеде контролата над Твитер во...

Борис Џонсон напиша писмо до украинските деца: „Не сте сами“

0
Британскиот премиер Борис Џонсон напиша писмо до украинските деца, нагласувајќи дека тие се пример за другите деца и дека Велика Британија...

Четврта рунда разговори Русија-Украина, Подолијак: Техничка пауза во преговорите до утре

0
Украинскиот преговарач, Михаило Подолиак, на својот Твитер профил напиша дека е направена „техничка пауза“ во...

Курти понудил, а Вучиќ одбил договор за меѓусебно ненапаѓање: Еве кои...

0
Како што напиша Курти на неговата официјална страница на Фејсбук, тој на средбата со Вучиќ изразил подготвеност за водење дијалог што ќе резултира...

Шерон Стоун: Дедо ми сексуално ме злоставуваше, а мајка ми не...

0
Шерон Стоун ја напиша книга со мемоари „ The Beauty Of Living Twice“, во која тврди дека нејзината сестра Кели и таа...

ВИДЕО | Заев: Очекуваме ЕУ и Бугарија да го штитат и...

0
Премиерот Зоран Заев напиша на Фејсбук дека очекува во преговарачката рамка за Северна Македонија да пишува дека Acquis-то ќе биде преведено...