таг: нападнала

Иранската револуционерна гарда изврши напад врз цели во Ербил, Ирак

0
Иранската револуционерна гарда соопшти дека нападнала, како што рече, „шпионски центри и места каде се собираат антиирански терористички групи“ во Ербил, Ирак, пренесува...

Израел нападна цел во Сирија како одговор на напад со дрон...

0
Израелската војска соопшти дека нападнала цел во Сирија како одговор на напад со...