таг: налетот

Најмалку 26 лица погинаа во торнадото што ги зафати југот и...

0
Најмалку 26 лица загинаа во налетот на торнада што погодија градови во јужниот и средниот запад на САД. Advertisements...

(ВИДЕО) Над 200 загинати во тајфун на Филипините

0
Најмалку 208 лица загинаа, а 52 се водат како исчезнати во налетот на супертајфунот Раи...