fbpx

таг: назначен

Хоџсон наследник на Раниери во Вотфорд

0
Поранешниот англиски селектор Рој Хоџсон вчеравечер е назначен за нов тренер на премиерлигашот Вотфорд како замена за Италијанецот Клаудио Раниери, кој беше отпуштен...

Котевски нов тренер на Металург

0
Поранешниот македонски репрезентативец, Игор Котевски е назначен за нов тренер на Металург. – Игор Котевски е нов тренер на Металург. Ова значи...

Ѓорге Стојчев нов тренер на „Академија Пандев“

0
Ѓорге Стојчев е назначен за нов шеф на стручниот штаб на струмичкиот фудбалски прволигаш „Академија Пандев“. Тој доаѓа на местото на досегашниот прв...

Чави дебитира на клупата на Барселона

0
Две недели откако беше назначен за наследник на Холанѓанецот Роналд Куман, поранешната легенда на Барселона, Чави Ернандес, денеска ќе дебитира во улога на...

Официјално: Легендарниот Шевченко ќе му биде тренер на Пандев

0
Легендарниот украински ас, Андриј Шевченко и официјално е назначен на нов тренер на италијанскиот прволигаш Џенова. Калчолигашот одлучи да ја прекине соработката...

ОФИЦИЈАЛНО: Тотенхем му посака добредојде на Конте

0
Италијанскиот фудбалски стратег Антонио Конте попладнево е назначен за нов тренер на Тотенхем, соопшти премиерлигашот од Лондон. Конте се обврза да го...