таг: надворешни

Дачиќ: До крајот на годината ќе ја посетам Москва, ќе се...

0
Министерот за надворешни работи на Србија Ивица Дачиќ денеска потврди дека до крајот...

Борел ќе побара членките на ЕУ да извршат притисок врз Косово...

0
Високиот претставник на ЕУ за надворешни работи и безбедносна политика, Жозеп Борел, рече дека ќе побара од земјите-членки да извршат притисок...

Чернева: Можни промени во ЕУ во следните 10 години

0
Потпретседателката на Европскиот совет за надворешни работи и некогашна портпаролка на порнешниот шеф...

Американскиот Сенат предложи нов закон за Западен Балкан

0
Претседателката на Поткомитетот за Европа во Комисијата за надворешни политички односи на Сенатот на САД, сенаторката Џин Шахин, со поддршка на...

Лавров отпатува во САД, летот онлајн го следеле три милиони луѓе

0
Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров отпатува во САД, а неговиот лет онлајн преку „Флај трејд“ го следеле три милиони...

Министрите од Г7 со критика за руската „нуклеарна реторика“, ја повикаа...

0
Министрите за надворешни работи на групата седум најразвиени земји (Г7) ги осудија неодамнешните...

Москва реагира за оружјето од АРМ за Украина

0
Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова за тамошните медиуми оцени дека испраќањето воена помош на земјава за Украина...

Жозеп Борел денеска и утре во посета на Албанија

0
Високиот претставник на ЕУ за надворешни работи и безбедносна политика и...

Кулеба: Испораката на борбени авиони нема да се случи „во скоро...

0
Украинскиот министер за надворешни работи Дмитро Кулеба изјави дека не очекува Киев да добие борбени авиони „во скоро време“ поради логистички...

Кратка средба Блинкен-Лавров на самитот на Г20

0
Американскиот државен секретар Антони Блинкен и рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров...