таг: надворешната

Заштитата на новинарите, странското влијание, Украина и Газа меѓу темите на...

0
Заштитата на новинарите, борбата против странското влијание, надворешната политика и безбедноста на ЕУ, законот за вештачка интелигенција и енергетската ефикасност во градежништвото се...

Според Фронтекс, бројот на илегални гранични преминувања во ЕУ за 2023...

0
Бројот на илегални гранични преминувања на надворешната граница на ЕУ во 2023 година достигна вкупно приближно 380.000, според прелиминарните пресметки на Фронтекс. ...

Рама: Голема лубов со ЕУ

0
Претставникот на надворешната политика на ЕУ, Жозеп Борел, престојуваше во Тирана каде рече дека Албанија...