fbpx

таг: Надал

Надал разговарал со Перез и му договорил големо засилување на Реал...

0
Шпанецот Рафаел Надал со победата против Данил Медведев, и тоа по пет сета со сензационален пресврт (3-2), стигна до рекордниот 21. гренслем-трофеј во...

Надал: Реков дека ова можеби е мојот последен АО, но сега...

0
По неверојатниот, историски пресврт Рафаел Надал дојде до својот 21 Грен слем победувајќи го Данил Медведев по пет ипол часовен натпревар. Шпанецот...

Шаповалов: Погрешив кога на судијата му реков дека е корумпиран, но...

0
Канаѓанецот Денис Шаповалов по поразот од Рафаел Надал во четвртфиналето на Австралија опен 2:3 гокоментираше конфликтот со судијата. – Погрешно се изразив...

Медведев го смета Надал за фаворит на Австралија опен

0
Рускиот тенисер Данил Медведев го прогласи Шпанецот Рафаел Надал за фаворит на Австралија опен уште по првото коло на турнирот во Мелбурн. ...

Надал повторно за Ѓоковиќ: Никогаш нема да бидам против правдата

0
Рафаел Надал на прес-конференцијата после победата против Маркос Гирона во првото коло на Австралија Опен ја коментираше ситуацијата во која се најде Новак...

Надал ја освои 89. титула во кариерата

0
Шпанскиот тенисер Рафаел Надал триумфираше на АТП турнирот од серијата 250 во Мелбурн, откако денеска го совлада во финалето Американецот Максим Крејси со...

Рафаел Надал позитивен на Ковид-19

0
Рафаел Надал објави дека е позитивен на тестот за Ковид-19. – Здраво на сите. Сакав да објавам дека кога се вратив дома,...

Надал го пропушта Австралија опен?

0
Рафаел Надал по турнирот во Вашингтон ја пропушти речиси половина сезона поради повреда. Шпанецот и натаму е далеку од своето ниво што се...

Рафаел Надал официјално се враќа на 4-ти јануари

0
Шпанскиот тенисер Рафаел Надал ќе се врати на терените на официјалните мечеви од АТП на турнирот од 250 серијата во Мелбурн кој почнува...

Потврдено кога Надал ќе се врати на теренот!

0
Шпанскиот тенисер Рафаел Надал ќе се врати на теренот на егзибицискиот турнир во Абу Даби, кој ќе се одржи од 16 до 18...