таг: наградите

Доделени наградите од областа на спортот „8 Септември“

0
По едногодишна пауза, во Собранието повторно беа доделени наградите од областа на спортот „8 Септември“ – за...

„Златна малина“ ја поништи наградата „Брус Вилис“

0
Организаторите на наградите „Златна малина“, коишто „му оддаваат почит“ на најлошиот филм на годината, ја поништија годинашната специјална награда посветена на Брус Вилис,...

Величествените од Литванија добија посебни признанија

0
На денешното доделување на наградите за најдобрите во кошарката, се појави и генерацијата која на Македонија ѝ го донесе најголемиот успех, четвртото место...

ФОТО: Погледнете што облекоа познатите на доделувањето на „BRIT Awards“

0
Доделувањето на наградите „BRIT Awards“ за првпат е одржано во 1977 година и оттогаш има за цел да ги претстави и прослави...

Еве ги номинациите за „Златна малина“: Кој беше најлошиот филм за...

0
41-то доделување на наградите „Златна малина“ веројатно ќе одговори на ова прашање по објавувањето на своите номинации за најлоши филмски остварувања за...

Доделувањето на Греми наградите одложено за во март

0
Греми наградите кои треба да се одржат во 2021 година се одложени поради загрижувачката ситуација со коронавирусот, велат организаторите. Церемонијата...