таг: навикнати

Науката со одговор на најголемиот македонски страв: Дали провевот е навистина...

0
Многумина од нас се навикнати често да ги проветруваат своите домови за време и по пандемија, но вообичаено е верувањето дека некои луѓе...

Повеќе од 200 мотоциклисти денеска ги окупираа скопските улици

0
Навикнати сме во парковите да преовладува тишината, но денес во паркот Сарај слушавме „Моторна симфонија“, изведена од „Орлите“ на дијаспората, заедно со „Орлите“...

Не се толку површни колку што мислевте: Еве кои 2 причини...

0
Со децении, ние сме навикнати на „воспоставени приказни“ за машките емоции, нескршливите срца и бракот до кој можат да доведат години, луда заљубеност...

ВИДЕО | Лејди Гага ги разочара обожавателите: Фановите лути бидејќи им...

0
Веќе сме навикнати Лејди Гага да биде потполно директна во комуникацијата со надворешниот свет и постојано да потенцираме колку ги сака своите...

Трик со кој ќе го преполовите бројот на калории на обичниот...

0
Ако сте навикнати да јадете леб со секој оброк, а од друга страна сте загрижени за вишокот калории што ги внесувате, експертите...