таг: Навални

Навални обвинет за тероризам, поврзан со бомбашкиот напад во Санкт Петербург

0
Затворениот руски опозициски лидер Алексеј Навални (46) вчера изјави дека се соочува со...

Алексеј Навални повторно осуден

0
Рускиот суд го прогласи Алексеј Навални виновен за „измама од големи размери“. Опозициониот политичар важи...

Рускиот обвинител бара 13 години затвор за Навални

0
Обвинителот на судењето на затворениот руски опозициски политичар Алексеј Навални побара 13-годишна затворска казна за...

Русија го стави Навални на листата на „терористи“

0
Русија ги додаде затворениот критичар на Кремљ Алексеј Навални и неколку негови сојузници на својата...

Апликацијата на Навални за „Паметно гласање“ исчезна од интернет

0
Апликација „Паметно гласање“ креирана од рускиот опозициски активист Алексеј Навални која има за цел да ја урне доминацијата на владејачката партија...

Навални вратен во затвор откако се опорави од штрајкот со глад

0
Критичарот на Кремљ, Алексеј Навални е вратен во неговиот првичен казнено-поправен дом, каде што издржуваше казна откако се опорави од штрајкот со глад...

Тимот на Навални соопшти дека тој бил прегледан во болница источно...

0
Алексеј Навални е прегледан во болница надвор од затворот, соопшти тимот на рускиот опозициски лидер доцна синоќа. Навални (44) бил прегледан во...

Навални пренесен во затворска болница

0
Руската затворска служба соопшти дека затворениот опозициски лидер Алексеј Навални ќе биде пренесен во затворска болница во...

Сопругата на Навални загрижена за неговото здравје: Тој едвај зборува

0
Сопругата на притворениот руски опозиционер Алексеј Навални вели дека се повеќе е загрижена за неговото здравје откако...

Побарал Куран пред Рамазанскиот пост и не го добил – Навални...

0
Рускиот опозиционер Алексеј Навални соопшти дека го тужи затворот каде отслужува казна затоа што не го добил Куранот што го побара на почетокот...