таг: мрежи

Видео од првото испрашување на човекот кој пукаше 5 пати во...

0
На социјалните мрежи се споделува видео од првото испрашување на човекот кој пукаше 5 пати во Фицо. Писателот Јурај Цинтула, кој го...

Во Австралија луѓето шетаат боси: „Дали е ова нормално?“

0
На социјалните мрежи е поделена снимка која настанала во Австралија, а втор се запрашал дали оваа навика е вообичаена за сите...

Тик-ток, моќна алатка на пропагандата на Кремљ за  радикализираните наративи и...

0
ДРАГАН МИШЕВ  Употребата на социјалните мрежи за документирање на конфликти не е нов феномен. Во изминатите две децении, со препознавањето...

Паднаа фејсбук и инстаграм

0
Паднаа друштвените мрежи. Сите корисници на фејсбук, месинџер, инстаграм повеќе половина час се исфрлени од систем. Тие не можат да влезат во своите...

Илон Маск привремено ја суспендираше Твитер сметката на вдовицата на Навални...

0
Платформата на социјалните мрежи Х, поранешен Твитер, пред компанијата да ја преземе контроверзниот бизнисмен Илон Маск, денес привремено ја суспендираше сметката на Јулија...

Амбасадорката Дир: Ѝ благодариме на Северна Македонија за приклучувањето во Меѓународната...

0
Украинската амбасадорка Лариса Дир денеска на социјалните мрежи изрази благодарност до Република Северна Македонија за приклучувањето во Меѓународната коалиција на земји за враќање...

(ВИДЕО) Српски доброволци во Русија тепани и третирани како наркомани и...

0
Во видео кое кружи на социјалните мрежи, а истото на својот профил на мрежата Икс го објави и Ал Џезира Балканс, група доброволци...

ЕСА: Зголемена опасност од судири во Земјината Орбита

0
реклама Бројот сателитски мрежи во Земјината Орбита е во голем пораст, зголемувајќи ја опасноста...

(ВИДЕО) Вучиќ и Ковачевски распеани во Белград со чаши вино во...

0
Српскиот претседател Александар Вучиќ на социјалните мрежи објави видео каде заедно со премиерот...

Популарното хавајско езеро одеднаш стана розево

0
реклама Социјалните мрежи се преплавени со прекрасни, но изненадувачки снимки од живописно розово езеро на...