таг: море

Украина и Бугарија во Софија ќе ја одржат Втората Црноморска безбедносна...

0
Руската агресија против Украина ја поткопа безбедноста на Црното Море, Азовските региони, Европа и светот. Со цел да развијат ефективни стратегии како одговор...

Ердоган ги блокира миноловците на британската Кралска морнарица кои одат како...

0
Турција не дозволува влез во Црното Море низ Босфор на британските миноловци испратени како донација во Украина, иако пред почетокот на инвазијата истото...

Иран се заканува со „затворање на Медитеранот“, без да каже како...

0
Командант на Иранската револуционерна гарда изјави дека Средоземното Море би можело да биде затворено доколку САД и нивните сојузници продолжат да вршат „злосторства“...

НАТО ги засилува патролите во Балтичкото море

0
НАТО ги засилува патролите во Балтичкото Море по неодамнешното оштетување на подводната инфраструктура...

Наједноставната морска активност која согорува калории и гради мускули

0
реклама Престојот на море е идеална можност за воведување одредени промени во секојдневните активности. ...

В среда преговори за извоз на жито преку Црното Море

0
Преговорите за безбеден извоз на украинско жито преку Црното Море со посредство на...

(ВИДЕО) Потона јахта на југот на Италија, камерите го снимија бродот...

0
Јахта долга 40 метри потона во Средоземното море на југот на Италија, а...

Кина најави нови воени вежби околу Тајван

0
Кинеската војска за денеска најави нови вежби на море и на небото околу Тајван. Advertisements Источната...

Морска активност која топи килограми и ја затегнува фигурата

0
Одењето на море, освен уживање, носи и бројни здравствени придобивки. Морската вода ја чисти кожата, морската храна е лесна и здрава, а разните...

Хобит-куќа за идеален одмор в планина

0
Освен за плажа и море, летото е вообичаено погодно време и за истражување на планините и нивните природни убавини, па од Босна и...