таг: можното

Белгија ја истражува руската вмешаност во кампањата за европските избори

0
Белгиското обвинителство го разгледува можното руско мешање во претстојните избори за Европскиот парламент по наодите што ги добиле од разузнавачките служби, изјави денеска...

Европа треба да биде подготвена да ја зголеми помошта за Кијив,...

0
Можното намалување на американската помош за Украина е лоша вест, но Европа треба да биде подготвена да го зголеми својот удел, изјави претседателот...

Путин: „Воведување на зона за забранети летови би било учество во...

0
Рускиот претседател Владимир Путин вели дека можното воведување на зони за забранети летови над Украина дефинитивно треба да го направи трета...