таг: можело

Млада Месечина на 13 ноември: Што ги очекува хороскопските знаци?

0
Тоа би можело да донесе хаос за некои знаци, но за други, ова е одличен период за промени и нови почетоци. ...

Еспресото можно делотворно оружје против Алцхајмерова болест

0
Пиењето кафе eспресо би можело да има значајно влијание врз спречувањето на Алцхајмерова болест, посочува ново истражување на Универзитетот на Верона, Италија. ...

Унгарија прва во ЕУ планира да набави вакцини и од Кина

0
Премиерот на Унгарија, Виктор Орбан, изјави дека Будимпешта би можело да потпише договор за набавка на кинеската...