fbpx

таг: Моделот

Модниот свет во шок: 27-годишен модел ненадејно почина

0
Моделот Џереми Рулеман ненадејно почина на 27-годишна возраст. Причината за смртта на младиот американски модел засега е непозната, а еден од првите што...

Манекенка на првиот состанок бара мажот да направи тест за интелигенција

0
Моделот и членка на Менса, Кендис Клос од Њујорк изјави дека нејзиниот избраник мора да има натпросечна интелигенција – за да бидат заедно....

Ова е најпродаваниот автомобил во светот

0
Моделот „Форд Мустанг“ бил најпродаваниот спортски автомобил во светот минатата година, покажува анализата заснована на податоците за регистрација објавени од „С и П...