fbpx

таг: многу

Дали би пробале сладолед со вкус на мајонез или кечап?

0
Многу жители на Лондон, за полесно да ги поднесат високите температури кои годинава ги надминаа рекордните вредности, се подготвени да пробаат сладолед со...

И кучињата знаат да кажат „благодарам“

0
Луѓето имаат многу начини да искажат и покажат благодарност… Се прегрнуваме, се насмевнуваме, си велиме благодарам, па и си испраќаме пораки и рачно...

Невообичаени навики и правила во исхраната на кралицата Елизабета

0
Кралицата Елизабета Втора има многу строги правила кога станува збор за вечерата во нејзината лондонска резиденција Бакингемската палата и нејзината куќа во замокот...

Новиот биографски филм за Мерилин Монро ќе се прикажува од септември

0
Многу очекуваниот филм „Русокоса“ (Blonde) заснован на романот на Џојс Керол Оутс, за животот на Мерилин Монро, ќе биде објавен на Нетфликс на...

СО ОВИЕ ЗБОРОВИ ГАНДИ ЈА СМЕНИ СУДБИНАТА: Ќе ви помогне правилно...

0
Махатма Ганди е познат по многу животни мудрости, а неговите зборови на многумина им послужија како инспирација во моменти кога не им оди...

Шест најверни хороскопски знаци: Со вас ќе бидат и во добро...

0
Нема многу луѓе кои треба да ви го чуваат грбот, без разлика на се! Но, постојат хороскопски знаци кои се крајно лојални, верни...

ОВИЕ ПОЗНАТИ ЛИЦА СЕ ПОВРЗАНИ СО КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО: Не можете ни...

0
Многу познати ѕвезди се во директен контакт со кралското семејство Сите тие се всушност роднини, некои далечни, а некои многу светли...

Трик кој открива кога е време за замена на перница

0
Квалитетот на перниците е многу важен за нашето здравје, а статистиката покажува дека една третина од светската популација ги мие само еднаш годишно....

Чудни верувања за кои не учеа постарите: Зошто не смееме да...

0
Има многу „правила“ на кои нè научиле нашите мајки и баби, што можеме, а што не можеме, без да добиеме никакви објаснувања зошто...

Американски научници: Можеби ни се заканува нова пандемија

0
Климатските промени ќе принудат многу животни да ги напуштат своите постојни екосистеми во области погодни за живеење, каде нивното мешање со други животински...