таг: многуте

Менопаузата не е болест, тврдат медицински експерти

0
Менопаузата не е болест, и покрај многуте дискурси во западните земји кои ги наведуваат жените да размислуваат поинаку, велат група експерти во...

Бананата помага за поздрави црева и варење на храната

0
Покрај многуте други здравствени придобивки од бананите за телото, ново истражување покажува дека ова овошје може да биде клуч и за поздрави црева...

Зелениот чај носи многу придобивки, но има и една МРАЧНА СТРАНА...

0
Освен многуте здравствени придобивки, зелениот чај има и своја „мрачна страна“. Имено, тој може да ја намали ефикасноста на одредени лекови, па затоа...

Принцот Вилијам пред венчавката на својата сопруга ѝ дал ветување кое...

0
За разлика од многуте жени кои станале снаи во британското кралско семејство, војвотката од Кембриџ не морала да се согласи...