fbpx

таг: Млад

Шкендија потпиша 5 годишен договор со Рамадани

0
Екипата на Шкендија потпиша петгодишен професионален договор со својот млад и талентиран фудбалер Решат Рамадани, кој има...

Милевски: Италија е Европски шампион, но и ние имаме квалитена репрезентација...

0
Човек кој е предодреден за успех.Како играч замина млад од Македонија, но се врати во татковината и својата играчка кариера ја заврши во...

Славиме за рекордна лото 7-ка со семејство од Визбегово

0
Мите Велковски е млад пензионер, вреден, скромен и ведар човек, ги обожава своите четири внучиња и вели дека сè што прави, прави за...

ФОТО: Двајца британци си дале отказ од работа, го испишале синот...

0
Млад брачен пар од Велика Британија Џеј и Клои Хамонд продале сè што поседувале, си дале отказ од работа, го отпишале нивниот...

Трагедија: Почина 18-годишен фудбалер во Русија по само пет минути поминати...

0
Трагедија во Русија. Млад фудбалер, кој имал само 18 години, Никита Сидоров починал на теренот по само...

Имаше симптоми седум дена, викајќи дека има грип: Млад човек одби...

0
Еден млад човек (27) почина во Уругвај од последиците на коронавирусот , седум дена откако покажа први симптоми на болеста. Младиот човек е...

ВИДЕО: Шок во Русија, почина млад хокеар откако беше погоден во...

0
Млад хокеар на Динамо од Санкт Петербург починал како последица на повредите здобиени откако со паг беше...