fbpx

таг: мислење

Пет основни вида привлечност кај луѓето

0
Најчестото мислење е дека привлечноста е исклучиво физички феномен, но всушност, оваа појава има многу повеќе нивоа. Имено, човечката привлечност може да се...

Георгиевски: Имаме добра атмосфера, се надеваме на добар резултат

0
Во пресрет на патувањето во Дебреци на ЕП свое мислење за настапот на Европското првенство го изнесе Гоце Георгиевски: „Нормално е...

Хамбарџумјан : Ние ќе се обидеме да направиме добар резултат

0
Своето мислење пред натпреварот Ерменија – Македонија го изнесе играчот кој е добро познат на македонската јавност од настапите во скопски Вардар Хофханес...

Анчелоти: Класико ќе постои и без Меси, Кристијано и Рамос

0
Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти, го сподели своето мислење за промените во тимовите пред натпреварот од 10. коло на шпанскиот шампионат со...