fbpx

таг: Милан

Јувентус освои бод против Милан

0
Италијанските фудбалски гиганти Милан и Јувентус во дербито на Италија одиграа без голови 0-0, Иако Милан имаше подобри шанси, сепак, не успеа да...

Баи се сели од Манчестер Јунајтед во Милан

0
Милан и Манчестер Јунајтед ги започнале преговорите за трансферот на Ерик Баи. Намерата на клубот од Милан е да го позајми репрезентативецот на...

Донарума: Во ПСЖ притисокот е посилен отколку во Милан

0
Голманот Џанлуиџи Донарума, кој минатото лето од Милан се пресели во Пари Сен-Жермен, зборуваше за притисокот во францускиот клуб. – Во споредба...

Милан сака да го продолжи договорот со Ернандез до 2026 година

0
Дефанзивецот на Милан, Тео Ернандез може да го продолжи договорот со клубот, тврди новинарот Николо Шира. Според добриот познавач на италијанскиот фудбал,...

Милан одбил две понуди за Леао

0
Милан одбил две понуди за нивниот напаѓач Рафаел Леао, и сака да му го продолжи договорот до 2026 година. Португалскиот фудбалер има договор...

Ибрахимовиќ ќе го пропушти Емполи поради повреда на коленото

0
Тренерот на Милан, Стефано Пиоли изјави дека напаѓачот на тимот Златан Ибрахимовиќ ќе го пропушти натпреварот од 19. коло на италијанскиот шампионат со...

Кјаер испрати порака до фановите по тешката повреда: Ви благодарам…(ФОТО)

0
Еден од најзначајните играчи во одбраната на Милан, Симон Кјаер долго време ќе биде во аут од фудбалските терени по тешката повреда која...

Болница во Милан пред мечот со Ливерпул

0
Фудбалскиот клуб Милан во моментов е лидер во италијанската Серија А и покрај бројните проблеми со повредени фудбалери. Милан на „Сан Сиро“...

Милан шокиран од Сасуоло

0
Втор пораз по ред на Милан во Серија А, овојпат на свој терен од Сасуоло, тимот кој го совлада и Јувентус оваа сезона.Ннатпреварот...

Според Пиоли натпреварот против Атлетико е последна шанса за победа

0
Тренерот на Милан, Стефано Пиоли ги сподели своите очекувања за натпреварот од 5. натпревар од Лигата на шампионите против Атлетико Мадрид. –...