таг: мигранти

Тешка несреќа во мигранти во Бугарија – има загинати, возачот избегал!

0
Несреќа во автобус со мигранти се случила на АМ „Тракија“ во Бугарија, соопшти...

Италија се согласи да прими повеќе од 500 мигранти од два...

0
Италија се согласи да прими повеќе од 500 мигранти од два спасувачки брода во близина на нејзиниот брег. Advertisements...

Најголем дел од нелегалните влезови во ЕУ се преку Западен Балкан

0
Бројот на илегален влез на мигранти се зголеми на повеќе од 275.000 во периодот од...

Бројот на загинати мигранти во Сирија се искачи на 94

0
Бројот на мигранти, кои загинаа во несреќа во близина на сирискиот брег, кога потона бродот...

За 24 часа скоро 700 мигранти влегле во Велика Британија

0
Речиси 700 мигранти влегле во Велика Британија минувајќи го Ла Манш за само еден ден,...

Мексико: Најмалку 53 загинати во сообраќајна несреќа

0
Најмалку 53 мигранти загинаа во сообраќајна несреќа со два камиони во државата Чајапас во јужниот...

Околу 200 мигранти се обиделе да ја пробијат оградата на полско-белоруската...

0
Околу 200 мигранти се обиделе да ја пробијат оградата на полско-белоруската граница доцна...

Мигранти кои се обиделе да влезат во Полска вратени назад во...

0
Неколку групи на мигранти кои се обиделе да ја преминат границата меѓу Белорусија и Полска...

Мигранти насилно ја урнале оградата на границата и влегле од Белорусија...

0
Големи групи мигранти успеале да ја пробијат оградата на границата меѓу Белорусија и Полска. Наводно,десетици...

ИОМ: Секој ден во маршрутите кон Европа загинуваат по најмалку петмина...

0
Речиси 1.800 мигранти годинава ги загубија своите животи на патиштата за Европа или во рамките на Стариот континент, и покрај ограничувањата на...