fbpx

таг: метри

(ВИДЕО) Потона јахта на југот на Италија, камерите го снимија бродот...

0
Јахта долга 40 метри потона во Средоземното море на југот на Италија, а...

Нов рекорд на 200 метри – Лајлс го урна рекордот на...

0
Ноа Лајлс е нов светски шампион на 200 метри, но стана и треетиот најбрз човек во светот...

Уште еден кит виден во река во Франција

0
Кит долг 10 метри е виден во реката Сена во Франција, близу Ла Манш, само еден месец откако смртно заболен кит-убиец угина во...

Газпром повторно ја подзатвора „славината“ на гасот за Германија

0
Газпром од денеска ќе испорачува максимално 67 милиони кубни метри плин, образложувајќи го чекорот со...

Канаѓанката Мекнил го собори рекордот на 50 метри грбно во мали...

0
Канаѓанката Маргарет Мекнил постави нов рекорд на патеката 50 метри грбно на Светското првенство во 25-метарски базени што се одржува во Абу Даби....

Келси Далиа нов светски рекордер на 100 метри пеперутка

0
Американската пливачка Келси Далиа го сруши светскиот рекорд на 100 метри пеперутка во 25 метарски базени. Таа во финалето на ИСЛ лигата...

Признаен Гинисовиот рекорд на голманот Алиреза Беиранванд

0
Со фрлена топка во должина од 61.26 метри голманот на иранската репрезентација Алиреза Беиранванд од оваа недела и официјално е сопственик на Гинисовиот...

ГАЛЕРИЈА: Црвена бетонска вагина што никна на рид во Бразил предизвика...

0
Бетонска вагина од 33 метри предизвика бурни реакции кај поддржувачите на Болсонаро во Бразил, при што приврзаниците на крајниот десничарски претседател на земјата...

Нуркачите пронајдоа делови од урнатиот индонезиски авион

0
На длабочина од 23 метри во Јаванско море, нуркачите денеска пронајдоа делови од индонезискиот Боинг 737-500, кој се урна вчера...

Пронајдени делови од индонезискиот авион што се урна во Јаванско море

0
На длабочина од 23 метри во Јаванско море, нуркачите денеска пронајдоа делови од индонезискиот Боинг 737-500, кој се урна вчера непосредно по полетувањето...