fbpx

таг: „МекКесон“

Започна дистрибуцијата на вакцините на Џонсон и Џонсон во САД

0
Американскиот дистрибутер на лекови „МекКесон“ денеска соопшти дека започна со дистрибуција на вакцината „Џонсон и Џонсон“ против Ковид-19. Оваа вакцина за време...