таг: медиуми

Иран лансираше над 100 беспилотни летала кон Израел

0
Израелските медиуми објавија дека Иран вечерва лансирал беспилотни летала кон Израел. Тоа го потврди и портпаролот на израелските одбранбени сили Даниел Хагари. ...

Маж починал во амбулатно возило кое го управувал пијан словенечки лекар

0
Австриските медиуми јавуваат за скандалозен случај при транспорт на пациент со амбулантно возило од Хрватска во Минхен. Како што пишува австриски „Heute“,...

(ВИДЕО) Кулеба за ЦИВИЛ: Русија не знае за граници, ќе стори...

0
На онлајн брифингот за повеќе од 100 светски медиуми, министерот за надворешни работи на Украина, Дмитро Кулеба, ја истакна итната потреба на Украина...

(ВИДЕО) Украинскиот министер за надворешни работи, Дмитро Кулеба: Украина е мета...

0
На онлајн брифингот за повеќе од 100 светски медиуми, министерот за надворешни работи на Украина, Дмитро Кулеба, ја истакна итната потреба на Украина...

Американски поддржувач на Дугин шири лажни објави на руските служби за...

0
На 3 март, во западниот сегмент на платформата за социјалните медиуми Х беше објавен пост дека „лидерот на Десниот сектор и командантот...

Македонските медиуми како мегафони на Лавров и руската пропаганда

0
Руската пропаганда во македонските медиуми сé повеќе добива на интензитет, но сега во едно поинакво светло. Веќе не се величаат „херојските“ успеси на...

Заложничка драма во Хамбург

0
Според дел од германските медиуми специјални полициски сили влегле во училиштето. Додека според локалните...

„ВАГНЕР“ остана без раководството и сега најавува одмазда

0
Според руските медиуми, истрагата се фокусира на подметната експлозивна направа во авионот. Според британските разузнавачки служби пак, најверојатно зад соборувањето на...

Дали вашата летна настинка е всушност новата варијанта на ковид

0
Според странските медиуми, време е повторно да се снабдиме со маски, „парацетамол“ и тестови за корона, бидејќи се чини дека новата варијанта на...

Мустафа: На Косово ќе му треба многу време за да ја...

0
Поранешниот косовски премиер Иса Мустафа за приштинските медиуми изјави дека е скептичен дали...