таг: Маја

Потпишан меморандум за партнерство помеѓу универзитетските клиники на Македонија и Украина

0
Заменик-министерката д-р Маја Манолева, имаше чест да биде дел од третиот „Summit of First Ladies and Gentlemen“ што се одржа на 6 септември...

Купила стара јакна, а внатре – дневник на една несреќна љубов

0
реклама Тиктокерката Маја Зомер сподели лична приказна за необично откритие во кожна јакна купена во...

Маја Вељковиќ-Пановска назначена за нов в.д. директор на Драмски театар Скопје

0
Актерката Маја Вељковиќ-Пановска е нов в.д. директор на НУ Драмски театар Скопје (ДТС). Доаѓа на местото на досегашната директорка Катарина Коцевска-Хаџи Василева која,...

Молдавија ќе прогласи вонредна состојба, се очекуваат илјадници Украинци на границата

0
Молдавската претседателка Маја Санду денеска изјави дека Кишињев ќе воведе вонредна состојба и дека земјата...

И четвртото срце го дарува жена

0
Д-р Маја Мојсовска – Мијовска, национална координаторка за трансплантација ни рече дека дарителка е 44-годишна жена чие семејство се согласило да се трансплантираат...

Маја Кикириткова со искрена и потресна исповед: Ова е моето тело...

0
Нашата позната модна дизајнерка Маја Кикириткова прозборе за мајчинството и двете бремености, за целата убавина што ја носат истите, но, и за...

Маја Дамевска од Прилеп: Гнојам од глава до петици и не...

0
Маја Дамевска од Прилеп е единствената жена во Македонија која што има дијагноза пемфигус вегетанс, ретка болест на кожата, за која што сака...

Кадиевска-Војновиќ: Сите кажувања дека сме во грчко сценарио, се покажаа како...

0
Маја Кадиевска-Војновиќ, професор на Американ Колеџ и екс гувернерка на Народна Банка, зборуваше во економскиот магазин „21МИНУТА“ на ТВ21. Кадиевска-Војновиќ рече дека...

Кадиевска-Војновиќ: Годинава ќе имаме пад на економијата од над 5%

0
Маја Кадиевска – Војновиќ, поранешен Гувернер на Народна банка и актуелен професор на „Американ Колеџ“, зборуваше во економскиот магазин „21МИНУТА“ на ТВ21 кој...