fbpx

таг: Маск

Некој платил 100.000 долари за скулптура на сината птица на Твитер

0
Сопственикот на Твитер Илон Маск направи бројни потези за да ги намали трошоците, а еден од нив беше аукцијата одржана во седиштето на...

Маск: Го напуштам Твитер штом најдам некој доволно глупав за оваа...

0
Илон Маск изјави дека ќе се повлече од функцијата шеф на Твитер „штом најде некој доволно глупав...

Маск ги прашa корисниците на Твитер дали треба да се повлече...

0
Милијардерот Илон Маск објави анкета на Твитер, во која ги прашa корисниците дали треба да се повлече од функцијата извршен директор на компанијата,...

Го глуми Зеленски? – Илон Маск со еден детаљ предизвика внимание...

0
Елон Маск е на финалето на Светското првенство во Катар, а неговото доаѓање на стадионот предизвика внимание на социјалните мрежи поради еден моден...

Илон Маск објави ретка фотографија од својот син, кој се вика...

0
Илон Маск објави ретка фотографија од својот син кој се вика X Æ A-12, а се чини дека родителите на малиот го нарекуваат...

„Гласот на народот е гласот на боговите“: Маск најави враќање на...

0
Елон Маск синоќа најави дека од следната недела повторно ќе ги отвори суспендираните профили на Твитер „под услов да не го прекршиле законот или...

„Гласот на народот е гласот на боговите“: Маск најави враќање на...

0
Елон Маск синоќа најави дека од следната недела повторно ќе ги отвори суспендираните профили на Твитер „под услов да не го прекршиле законот или...

Маск ја укина политиката на Твитер за борба против дезинформации за...

0
Компанијата Твитер, која е под раководство на контроверзниот милијардер Илон Маск, прекина да ја спроведува...

Илон Маск најави враќање на суспендираните профили на Твитер

0
Новиот сопственик и шеф на Твитер, Илон Маск објави дека ќе ги врати суспендираните сметки...

Маск: Твитер воведува златни и сиви знакови – еве за кого...

0
Илон Маск најави дека од следниот петок Twitter ќе воведе златни и сиви знакчиња, покрај стандардните сини. „Златните знакчиња ќе бидат за...