таг: март

Дневен хороскоп за недела (19.05.2024)

0
Овен (21 март – 19 април): Денес е ден за акција, драги Овен! Вашата енергија е на својот врв, затоа искористете го...

Дневен хороскоп за недела (12.05.2024)

0
ОВЕН (21 март – 19 април) Денес е идеален ден да се опуштите и да ги наполните батериите, драги Овен. Искористете ја...

Рускиот свештеник кој држеше опело за Навални отстранет од црквата на...

0
Рускиот православен свештеник кој во март одржа комеморација во спомен на починатиот руски опозициски лидер, Алексеј Навални е суспендиран на три години од...

Зголемен е бројот на заболени со овчи сипаници, пријавени се 825...

0
Во текот на март пријавени сe вкупно 1.431 заболени од акутни заразни заболувања што е зголемување за 27 проценти во однос на февруари....

Зеленски за руските напади во март: Над 400 проектили, 600 беспилотни...

0
Во март, руските напаѓачи распоредија повеќе од 400 проектили од различни типови, 600 дронови Шахед и над 3.000 наведувани воздушни бомби против Украина,...

Руските пропагандисти шират лажни фотографии од пасоши на Украинци, наводно вмешани...

0
На 22 март се случи терористички напад во градското собрание Крокус во Красногорск, Московската област, при што според последните податоци загинаа 137 луѓе....

Масивен руски ракетен напад: Нападнати 10 региони и енергетската инфраструктура на...

0
Руските агресори нападнаа 10 региони на Украина ноќта и утрото на 29 март, оштетувајќи ја енергетската инфраструктура, цивилните објекти и приватните домови. Шест...

Во руските напади на регионите Харкив, Суми, Херсон, Никопол, Запорижја со...

0
Ноќта, на 27 март, руските агресори со три беспилотни летала Шахед го нападнаа Изиум во областа Харкив, при што уништија гимназија и повредија...

Избори во Белград на 2 јуни

0
Претседателката на Собранието на Србија, Ана Брнабиќ, на 22 март изјави дека ќе...

Отворање на изложбата „Од срце – за животот“ и доделување на...

0
Во вторник, на 26 март во 18 часот во Ист Гејт (Зелена оаза, во близина на Зара), во Скопје ќе биде отворена изложбата...