таг: Марк

Руте: НАТО останува камен-темелник на колективната безбедност

0
Премиерот на Холандија, Марк Руте по официјалното именување за следен генерален секретар на НАТО изјави дека Алијансата останува камен-темелник на колективната безбедност на...

Марк Руте е новиот генерален секретар на НАТО

0
НАТО официјално го именува холандскиот премиер во заминување Марк Руте за нов шеф на Алијансата откако амбасадорите од сите 32 земји-членки го одобрија...

НАТО в среда формално ќе го назначи Руте за следен шеф

0
НАТО официјално ќе го именува холандскиот премиер во заминување Марк Руте за нов шеф на Алијансата в среда, откако амбасадорите од сите 32...

Руте ќе биде новиот генерален секретар на НАТО

0
Холандскиот премиер во заминување Марк Руте ќе биде следниот генерален секретар на НАТО, откако сите 32 членки на Алијансата се договорија тој да...

Столтенберг оцени дека Руте е „многу силен кандидат“ за негов наследник

0
Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска оцени дека Марк Руте е многу силен кандидат за негов заменик, откако холандскиот премиер во заминување...

Холандски јавен сервис: Марк Руте ќе биде новиот генерален секретар на...

0
Холандскиот премиер во заминување Марк Руте ќе биде новиот генерален секретар на НАТО, објави холандскиот јавен сервис НОС. Тој на таа функција ќе...

Холандски медиуми: Унгарија веќе нема ништо против кандидатурата на Руте за...

0
Унгарија се откажа од противењето Марк Руте да биде назначен за следен генерален секретар на НАТО, објавија холандските медиуми. Ова се случи откако...

Цукерберг отиде предалеку – Инстаграм и Фејсбук ја тренираат вештачката интелигенција...

0
Овој пат милијардерот Марк Цукерберг претера. Со статусите и фотографиите на своите корисници на Facebook и Instagram ќе ја тренира својата вештачка интелигенција....

Руте: Важен е апелот на СБ на ОН за прекин на...

0
Премиерот на Холандија, Марк Руте денеска изјави дека е важен апелот на Советот за безбедност на Обединети нации за итен прекин на огнот...

Бајден му го отвора патот на Марк Руте да го води...

0
Американскиот претседател Џо Бајден го поддржува холандскиот премиер Марк Руте да стане следниот генерален секретар на НАТО, изјави неименуван американски претставник за „Политико“....