fbpx

таг: „мандат“

Вучиќ положи заклетва како претседател на Србија

0
Во својата заклетва за втор мандат како претседател на Србија, Александар Вучиќ рече дека ќе го брани територијалниот интегритет на Србија,...

Протести и ранети по поразот на Ле Пен во Франција

0
Претседателот на Франција, Емануел Макрон, го освои својот втор мандат како претседател на Франција и...

Убедлив триумф на Орбан на изборите во Унгарија

0
Унгарскиот премиер Виктор Орбан доби уште еден мандат. Резултатите покажуваат дека Орбан е апсолутен победник со 2/3 од пратеничките места во...

Претседателска дебата на Радев и Герџиков и за Македонија

0
Актуелниот претседател на Бугарија и кандидат за втор мандат Румен Радев и независниот кандидат поддржан...

Диего Коста не смее да потпише за три клуба, во спротивно...

0
Вториот „мандат“ на Диего Коста во Атлетико Мадрид завршува на неславен начин. Искусниот напаѓач падна во втор план кај тренерот Диего...