таг: Малиот

Во Лампедуза пристигнаа 147 мигранти, први во 2024 година

0
Четири чамци со вкупно 147 мигранти и бегалци се закотвија на малиот италијански остров Лампедуза, со што станаа првите што пристигнаа оваа година,...

ВИДЕО: Малиот генијалец Македон со лекции по историја

0
реклама Малиот интелектуалец Македон Димитровски од Тетово денеска преку видео одржа лекција за македонската...

Македон Димитриевски го покажа сребрениот медал добиен на „Математика без граници“

0
реклама Малиот генијалец од Тетово, Македон Димитровски го покажа сребрениот медал кој го доби...

Во изолиран град на Алјаска, сите жители живеат во една зграда

0
МАЛИОТ град Витиер, Алјаска, е прилично изолиран од остатокот од светот, а до него може да се стигне со траект или со поминување...

Да му помигнеме на малиот Војдан да има детство како другите...

0
На малиот Војдан Спасовски повторно му е потребна голема помош, затоа што секоја донација, без разлика колку голема, е нов чекор напред во...

Малиот Михаил Михаилов гази по патеките на модата и убавината: Овојпат...

0
Малиот БЕКУТАНЕЦ Михаил Михаилов гази по патеките на модата и убавината и овојпат неговиот сјај блесна и во далечната и ладна Русија! ...

Привлекува туристи од цел свет: Хрватскиот остров што личи на џиновски...

0
Малиот остров Баљенац во Јадранското Море, долг само половина километар, со години привлекува посетители од целиот свет, поради внимателно уредениот сув камен во...

Виц на денот: Папучар

0
Малиот Трпе го прашува татко му:– Тато, знаеш што е папучар?– Не!– Па, изгаси ја правосмукалката да ти кажам!

Да му помогнеме на малиот борец Василиј

0
Роден во 28 недела, малиот Василиј има долга борба пред себе, а за неа потребна му е и наша помош. Донирајте преку неговата...

Виц на денот: Војник

0
Малиот Трпе решен му соопштува на татко си:– Тато, решив! Ќе станам војник како тебе.– Зошто така сине?– Изгледа жените сакаат мажи...